01 дец

Национална  годишња конференција  о  каријерном  вођењу  и  саветовању   је  одржана  24.11.2017.године  у   Задужбини  Илије  М. Коларца, у  Београду.  Као  представници  Средње  школе  „Хиљаду  триста  каплара“  у  Љигу  присуствовале  су  професорка  екномске  групе  предмета  Рада  Ђорђевић  и  стручни  сарадник  Ивковић  Биљана.

Током 2017. године БОШ (Београдска  отворена  школа“ је интензивно радио са 12 школа на креирању и реализацији услуга за ученике, са посебним акцентом на каријерно вођење и саветовања ученика у ризику од осипања. Током конференције могао  се   чути велики број примера добре праксе из средњих школа широм Србије, велики број експерата и представника релевантних институција. Конференцију су подржали Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Завод за унапређивање образовања и васпитања, Центар за образовне политике, Еурогајденс центар, Привредна комора Србије и Институт за психологију Филозофског факултета у Београду.

На  конференцији  смо  имале  прилику  да  представимо  своја  постигнућа  и  иновације  у  области  КВИС-а  кроз  опис  радионица  које  смо  реализовале  у  школи: Упознавање  ученика  са  појмом  „каријера“. Представљање  радионица  је  реализовано  у  виду  изложбе    на  крају  конференције.

На  конференцији  је  представљена  и  публикација  са  примерима   радионицама.

IMG-0701018b8e97bac883671ebbc31b884a-V

IMG-abef7ae512a4b4cbb9a866241e0ced1e-V