31 јан

У  организацији  школског  Тима  за  каријерно  вођење  и  саветовање   Средње  школе  „Хиљаду  триста  каплара „ у Љигу,  одржано  је  предавање  за  ученике  завршних  разреда  „Знање  и  каријера“.

Предавачи  су Јелена  Јоксић  и  Игор  Стојановић  са  Високе  Школе  струковних  студија  из  Аранђеловца.

Предавању  су  присуствовали  ученици  четвртог  разреда  образовног  профила  туристичког  техничара и  гимназије,  као  и  ученици  трећег  разреда  образовног  профила  кувар  и  конобар.

Ученицима  су  представљена      три  важна задатка   каријерног  вођења:

• Планирање каријере
  • Развој каријере
  • Управљање каријером

Важан  циљ    каријерног вођења је  да  пружи   подршку  појединцу да оствари успешан прелазак из света образовања у свет рада.

Поред  ученика  предавању  су  присуствовали  наставници  економске  групе  предмета  Рада  Ђорђевић  и  Дејан  Младеновић.

Aranđelovac-predavanje 012

Aranđelovac-predavanje 010