08 мај

Трећу годину за редом ученици наше школе, под вођством ментора проф. Катарине Марковић,  учествују на конкурсу који организује Европски дневник. Ове године на конкурс су пријављени радови у две категорије, групни и индивидуални.  На тему „Чувајмо нашу животну средину“ пријављена су два рада.

Први, групни рад, у категорији мултимедијалне форме,  осмислиле су  и урадиле ученице одељења 2-5, Сања Недељковић, Ирена Симић и Јелена Миловановић. Рад говори о значају екологије и заштите животне средине, са акцентом на подизање еколошке свести. Урађен је у виду сајта који можете погледати на ОВДЕ.

Други, индивидуални рад, у категорији ликовни рад, под називом „Мајка Природа“ урадила је Милица Миловановић ученица одељења 3-5. Рад на сликовит начин изражава забринутост  мајке Природе због тренутног еколошког стања. Представљена су и могућа решења да се смањи загађење путем обновљивих извора енергије и система рециклаже.

Majka Priroda