13 нов

Такмичење „Пословни изазов“ је покренуто пре 11 година са намером да постакне средњошколце да употребе своје вештине на иновативан начин како би унапредили своје предузетнички дух и повећали своје могућности за побољшавање.

У току школске године на шест регионалних Пословних изазова ( у Чачку , Лесковцу , Зајечару , Крагојевцу , Новом Саду и Београду) учествују више од 600 ученика из 90 општина у Србији у којима се спроводи образовни програми Достигнућа младих из области предузетништва и финансијске писмености

Циљ овог таккмиченја је да се ученицима пружи интезивно једнодневно искуство које им омогућава да искористе своје потеницијале , науче како се ради у тиму са непознатим лјудима и развијанје своје презентацијске вештине док истовремено састављају реалан бизнис план – изјавио је Дарко Радичанин из организације Достигнућа младих у Србији.

Такмичење у Чачку је окупило 100 ученика из 25 средњих школа из југозападне Србије, и то: Ариља , Чачка, Горњег Милановца , Ивањице , Краљева , Крупња , Лучана , Љига , Новог Пазара , Пожеге , Препоља , Тутина , Ужица , Ваљева и Врњачке Бање.

Петочлани тимови састављени од ученика из различитих школа добили су задатак да осмисле производ или услугу који ће допринети развоју зимских спортова у Србоко.

Учесници из наше школе су Милица Марковић IV-2, Андријана Мирковић I-5 и Никола Ненадовић I-5.