Сајам књига ПИСМО = ГЛАВА

Наша  школа  је  и  ове  године  посетила  Сајам  књига,  64. по  реду. Традиционални  Школски  дан  окупио  је  на  стотине  основаца  и  средњошколаца  из  свих крајева Србије,  али  и  из  региона.

Као  пратећа  манифестација  Сајма  књига   од  23. до 27. октобра  одржан  је и Сајам  образовања  и  наставних  средстава  под  слоганом   „Образована  Србија,  успешна  Србија“.

На  Сајму су  представљене   и  високошколске  установе,  тако  да  су  средњошколци  могли  да  овде  добију  информације    из  прве  руке  о  факултетима   за  које  су  заинтересовани.

Нама  је  био  интересантан   и  „Лексикон  стваралаца  у  предуниверзитетском  образовању „ који  је  објавио   Клет,  а  чија  је  сврха  да  представи просветне  раднике   који  се по  објективним  резултатима    издвајају    и  који  ће  бити  узори  младима  који  сада  раде  у  школама.  Међу  1000  најбољих, поносни  смо  што  је  и наш  колега  наставник  ликовне  културе,  Милан  Хрњазовић, међу  њима!

Наши   ученици  и  наставници   имали  су  прилику  да  своје  предлоге  и  сугестије  убаце  у  посебну  кутију  на  штанду  Министарства  просвете,  чији  је  овогодишњи  слоган „Школа   какву  желим“.

Можда  нас  и  чују!   До  следећег  Сајма,  уз  наш  поздрав:

„Ни  корака  назад!“