14 нов

„ЛЕКСИКОН  СТВАРАЛАЦА  У  ПРЕДУНИВЕРЗИТЕТСКОМ  ОБРАЗОВАЊУ“

У намери да јавност упозна са стручним и научним стваралаштвом просветних радника, удружење KLETT друштво за развој образовања објавило је Лексикон стваралаца у предуниверзитетском образовању, чији су приређивачи проф. др Миленко Кундачина и мр Мирјана Пајић.

Сврха Лексикона је да представи просветне раднике који активно стварају и који се, по објективним резултатима, издвајају у својој професионалној популацији. На овај начин остаће забележен интелектуални капитал и квалитет које поседују људски ресурси у образовно-васпитним институцијама Републике Србије.

Професор наше школе Милан Хрњазовић заступљен је у Лексикону професора стваралаца. Међу 1000 професора је и Данијела Николић Ђорђевић, некадашња ученица школе, данас професорка српског језика у ОШ „Сава Керковић“ Љиг.

Лексикон је луксузно издање у тврдом повезу на 704 стране у коме је објављењо 1000 биографија стваралаца у предуниверзитетском образовању.