ПРВИ ЧАСОПИС НА НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ

Часопис су направили ученици гимназијских одељења са професорком немачког језика Катарином Живковић. Ђаци су, у оквиру Обогаћеног једносменског рада вредно радили и са ентузијазмом бирали теме према интересовању своје генерације. Главни циљеви су обогаћивање знања из области страног језика, проширивање вокабулара, уживање у тимском раду, а, што је најважније, неговање вештине писања.
За крај другог полугодишта припрема се издавање још једног часописа на немачком језику.
Професорка немачког језика, Катарина Живковић, од маја похађа едукацију за мултипликаторе Гетеовог института у Београду заједно са својим колегама из целе Србије и Црне Горе. Циљ ове обуке јесте „мултиплицирање“, односно ширење немачког језика. Професори који заврше ову вишемесечну едукацију моћи ће да изводе семинаре предвиђене за наставнике немачког језика које организује, управо, Гетеов институт. Обука се завршава крајем фебруара. Програм је захтеван, детаљан и обухвата све аспекте наставе на овом страном језику, пружајући учесницима како теоријска, тако и практична знања.
Као школа, захваљујемо се професорки Катарини Живковић која је на веома занимљив начин спојила знање, креативност, технике писања, уметност и дала пример добре праксе.