НАШИ НОВИ ДОКТОРАНДИ

Јуче су у згради Ректората Универзитета у Београду свечано додељене стипендије Министарства науке, технолошког развоја и иновација студентима докторских академских студија за 2024. годину.
Међу 166 стипендиста су и два бивша ученика наше школе, Иван Бушић и Лазар Томовић. Иван је дипломирао на Медицинском факултету, а Лазар на Географском факултету – смер Просторно планирање.
Као што смо поносни на досадашње докторе наука, њих више од 30, и оне који су раније уписали докторске студије, радујемо се и успесима наших сјајних гимназијалаца, који су не тако давно изашли из школских клупа (Иван Бушић, 2016, Лазар Томовић, 2018), а Љиг се поноси и Славицом Николчић, која није била ученица ове школе (докторанд на Архитектонском факултету у Београду).
Др Јелена Беговић, министарка, уручујући уговоре докторандима нагласила је важност подршке младим научницима који ће имати значајне улоге у будућем развоју нашег друштва.