14 феб

Професор Дејан Младеновић  председник Надзорног одбора ГСПРС “ Независност“

На конститутивној седници Надзорног одбора ГСПРС „Независност“, одржаној  01.02.2017. године у Београду, за председника је изабран професор економске групе предмета из наше школе, Дејан Младеновић.

Претходно на Конгресу синдиката „Независност“, одржаног 01.10.2016. године, биран је за члана НО. Професор Младеновић је један од оснивача овог синдиката у нашој школи (2006. године), а од 2010 је главни повереник синдиката СШ „1300 каплара“ у Љигу. Својом синдикалном активношћу у школи, али и у вишим органима синдиката „Независност“ залагао се за побољшање статуса просветних радника у нашем друштву. У претходном периоду обављао је функцију члана Извршног одбора за регион Крагујевац, а после промене Статута синдиката, члан је Извршног одбора ШУ Ваљево.

Избором на место председника НО ГСПРС „Независност“ професор Младеновић је постао члан Надзорног одбора УГС “ Независност“ који је један од два репрезентативна синдиката у Републици Србији.