Кроз призму хемије

У оквиру овогодишње манифестације „Ноћ музеја“, под називом „Музеји за 10“, на Хемијском факултету, постављена је изложба „Кроз призму хемије“, посвећена необичном и ретком посуђу из савремене и некадашње хемијске лабораторије.
У суботу, 14. маја, ученици наше школе са професорком Јеленом Тошанић, посетили су Хемијски факултет у Београду. Поред поменуте изложбе, обишли су Збирку великана у Музеју, где су чули о животу у раду Симе Лозанића, хемичара, председника Српске краљевске академије и првог ректора Београдског универзитета, видели апаратуру и хемикалије од којих се неке чувају више од 150 година. У лабораторији за неорганску хемију ученици су имали подршку доктораната, који су им показали и објаснили велики број занимљивих огледа. Лепо испуњена радна субота, завршила се уз поклоне, и договор о виђењу и следеће године. Хвала Хемијском факултету на гостопримству!